Rašelinový tepelný nosič - lahev

Rašelinový termofor s bavlněným pouzdrem, přírodní rašelina k opakovanému použití, 20 x 17 cm

Termofor je vhodný k tepelné terapii při chronických stavech revmatického původu, při nezánětlivých bolestech kloubů, ztuhnutí svalů, kloubů a páteře, bolestech břicha, při menstruačních potížích atd. Termofor lze také nachladit a použít jako chladovou terapii při otoku, zánětech, naraženinách, bolestech hlavy i pro běžné ochlazení během parných dnů. Po jednoduchém nahřátí vydrží až 3 hodiny teplý.

Popis přípravku

Klasický tvar ohřevové lahve plněný přírodní rašelinovou směsí zaručuje udržení teploty po několikanásobně delší dobu než klasické vodou plněné termofory. Díky snadné přípravě a aplikaci je vhodný především pro domácí použití.Součástí rašelinového polštářku je textilní potah ze 100% bavlny, který zabraňuje prvotnímu tepelnému šoku. Po nahřátí na požadovanou teplotu (50-60 °C), ještě před přiložením, doporučujeme teplotu vyzkoušet pohmatem.

Použití

Ohřev v mikrovlnné troubě: maximálně 3 minuty při výkonu 600 wattů. Vypněte funkci grilu.
  • Ohřev v plynové, horkovzdušné a elektrické troubě: výrobek položte na porcelánový talíř (nesmí se dotýkat stěn trouby) a ohřívejte maximálně 10 minut při 150 °C. Vypněte funkci grilu.
  • Ohřev ve vodní lázni: nejvhodnější je použít ohřevový přístroj s kontrolou teploty. Výrobek vložte do nádoby se studenou vodou, vodu ohřejte na cca 80 °C, následně vypněte ohřev a polštářek nechce dalších 5 - 10 minut ve vodní lázni ještě prohřát. Poté jej vyjměte a osušte. Voda nesmí vařit.
  • Chladová aplikace: Výrobek vložte bez bavlněného potahu do chladničky na cca 2 hodiny. Nevkládejte výrobek do mrazničky!

Složení

Přírodní rašelina 100%, fólie PVC, potah z bavlněné tkaniny (100% bavlna).


Upozornění

Nenechávejte výrobek při ohřevu bez dozoru a při tepelné terapii nepoužívejte termofor při bolestech zánětlivého původu, při poruchách oběhového systému, při horečnatých stavech.

357,00 Kč