3 TIPY, jak se můžete dostat k osvědčení kosmetička, aniž byste zruinovali kasičku: 

Chcete se stát kosmetičkou? Plánujete otevřít tetovaci studio? Nevíte jak? K obojímu potřebujete kurz nebo  profesní zkoušku z oboru kosmetička.

Současný zákon umožňuje přihlásit se na zkoušku bez toho aniž byste museli docházet na kurz a tam sedět 300 hodin.

Tím se hodně zjednodušilo. Oddychnout si může každý, co nezvládl maturitu na kosmetické škole. Nebo ti, co nedokončili kosmetický kurz. Nebo ti, co toho mají hodně naučeno a potřebují přezkoušet. 

A nebo ti, co mají rodinu a práci a nemají tolik času a přesto se rozhodli jít za svými sny.

Dnes máme obrovskou výhodu internetu a mnoho možností, jak se dobrat potřebných informací. Nejsme odkázaní jen na knihy a časopisy. Pravda, někdy je to hodně za hranou, co se dozvídáme, ovšem i to je v pořádku, nutí nás to se neustále zlepšovat.

Spolupracuji:  https://tattoovetengl.com/kurz-tetovani/Pro opakování: nabízím tyto 3 TIPY, jak na profesní zkoušku z oboru kosmetička:

1.  TIP: Kosmetický kurz s praxí ve studiu s on-line materiály na doma - ideální např. pro budoucí tatéry, termíny jsou vypisovány cca 4x do roka a většinou rychle obsazeny.

2. TIP: On-line kurz s předem připravenými materiály, se kterými se naučíte na úspěšné složení profesní zkoušky. Výhoda je, že se učíte, když máte čas a nemusíte tahat papíry a skripta po kabelkách, batozích a jiných zavazadlech.

3. TIP: Profesní zkouška obor kosmetička a je samostatná (bez kurzu), lze doplnit např. o konzultace.  Ocení zejména ti, co už se připravili a protřebují jen přezkoušet, např. výše zmíněné neuspěšné maturantky nebo i cizinci, co potřebují zlegalizovat svoje vzdělání, protože už v oboru dělají.


Zkoušky se vždy skládají ve Studiu TADEAS v Plzni. Jsou jednodenní, mají písemnou, ústní a praktickou část. Zkouším Vás já, Lena Brožíková (číslo autorizace 110) a pracujeme u zkušky s profesionálními přípravky.

Zkouška online dělat nejde, v tomto ohledu je třeba dodržet zákon. Ten říká, že je nutná fyzická přítomnost zkoušeného i zkoušejícího.

Nelze proplatit úřadem práce. S touto institucí nespolupracuji, neberte si to osobně.

Důvod k obavám pro složení zkušky není, stačí každý den aspoň 30 minut kouknout do online členské sekce a krok za krokem otvírat jednotlivé lekce :)


Jedná se o samostatné přezkoušení.

Termín zkoušky lze vybrat max. do 3 měsíce od přihlášení

Termíny na rok 2023 pro obor Kosmetička:

Délka trvání určena dle § 17 zákona č. 179/2006 Sb., Zákon o uznávání výsledků dalšího vzdělávání. Na zkoušku se lze přihlásit nejpozději 8 dní před termínem.

Zahrnuje:

 • telefonickou konzultaci cca 30 min. pro upřesnění, co po vás vlastně chci
 • jednodenní profesní zkoušku včetně kosmetického materiálu, pomůcek a dalšího vybavení

Ke zkoušce potřebujete (kromě znalostí):

 • platný doklad totožnost,
 • NOVĚ potvrzení od lékaře o zdravotní způsobilosti,
 • modelku na dohotnutý čas,
 • pracovní oděv a obuv,
 • psací potřeby,
 • aby Vám bylo více jak 18 let.

Například pro ty, kteří mají:

 • nedokončený kosmetický kurz,
 • nedokončenou kosmetickou školu,
 • dostatek vědomostí na absolvování profesní zkoušky, tzv. samouk :)

Cena: 7.500.- Kč

Lze využít placené konzultační hodiny, nabídka níže.

Máte zájem o profesní zkoušku samostatnou? Napište mi prosím na info@studiotadeas.cz, ozvu se Vám a domluvíme si termín zkoušky podle aktuálních volných míst.

Pro přihlášené k online kurzu je cena zkoušky 4000.- Kč.


Nadpis textu

V 5 krocích zjistíte, aniž byste se děsili, že na něco zapomenete: jak se na zkoušku přihlásit, co se stane, když na ni nepřijdete, jak zkouška probíhá, kdy dostanete osvědčení a v případě, že nesouhlasíte s výsledkem zkoušky (prostě ji neuděláte a myslíte si, že jste v právu), zda máte nějaké další možnosti.

Součástí je přihláška. Můžete si ji prohlédnout, vytisknout, vyplnit, naskenovat (ofotit) a konečně poslat :)

Dále máte otázky, na co se budu ptát a zkoušet. Výše najdete 14 přesných okruhů, které když se naučíte, máte vyhráno.

Právě jsem je dokončila pro Ester, ráda se o ně s vámi podělím.

K otázce - proč zrovna 14? No...je něco se jménem národní soustava kvalifikací, kde jsou uvedeny zkušební hodnotící standardy. A právě u kosmetiky je uvedeno 14 okruhů (ne úplně přesných, například tam chybí složení kůže, což je dost podstatná záležitost hlavně v našem oboru.)

Závěrem: až budete jako samouk koukat na hodnotící standardy a odškrtávat si, co už umíte,  určitě nevynechejte složení kůže! :)


KONZULTACE (NEJEN) K PROFESNÍ ZKOUŠCEJednorázová konzultace                 Doba trvání                               Cena

Praktický blok ve studiu                      4 hodiny                          6.500.-Kč

Konzultace teorie (možno on-line)       60 min.                           1.500.- Kč


Praktický blok ve studiu - co si pod tím představit? Z vlastní zkušenosti vím, že 99% z Vás chce prozkoušet a zkonzultovat celé kosmetické ošetření. Jestli ho umí dobře. Například zda jsou tahy u masáže přesně vedeny, jak správně na hloubkové čištění, případně doladit postup barvení řas a obočí. Kratší praktický blok neposkytuji, časově to nevychází. Zároveň nelze rozdělit na více setkání. Čerpá se celý.                       

Materiál je v ceně. Potřebujete jen svoji modelku.

Konzultace jsou v teoretické rovině. Proto je lze dělat i on-line. V tomto případě doporučuji on-line kurz, kde máte vše, co potřebujete. A přístupné i o půlnoci. Najdete ho...


Potřebujete více konzultací, delší praktický blok nebo více praxe? Napište na info@studiotadeas.cz.

Ceny platné od 9. 10. 2022.


Obchodní PODMÍNKY pro profesní zkoušku/přípravný kurz

 • Přihlášení na soukromou přípravu/profesní zkoušku

Prostřednictvím Přihláška", která je uvedena v menu v levé části stránek.

Tímto máte místo rezervováno, nikoliv zajištěno.

Rezervace propadá neuhrazením kurzovného v daném termínu uvedeném na daňovém dokladu a je nabídnuto dále.

Na konci kurzu / k profesní zkoušce/ potřebujete platný doklad totožnosti a zdravotní průkaz pro potravinářství. Při podání přihlášky na to prosím myslete a doklady si prosím zkontrolujte. V případě nejasností mě kontaktujte.

 • Úhrada kurzovného

Převodem v celé výši ceny kurzu, pokud není uvedeno jinak, a to na bankovní účet, který je uveden na daňovém dokladu. Pokud nepoužije QR kod z faktury, vpisujte prosím variabilní symbol, což je číslo faktury.

Na základě závazné přihlášky vystavuji daňový doklad, který obdržíte elektronicky na adresu, ze které byla přihláška doručena.

V případě neuhrazení kurzovného v daném termínu bude faktura stornována.

 • Storno a rezervační poplatek

Oznámení o stornování kurzovného a žádost o vrácení peněz žádejte pouze písemně na e-mailovou adresu info@studiotadeas.cz. Jiné forma zasílání oznámení nebudou akceptovány (např. SMS, WhatsApp, poštovní holub...).

Bezplatné storno přijímám nejpozději 12 kalendářních dnů před konaným kurzem.

Storno v časovém intervalu menším než 12 kalendářních dnů před konaným kurzem a v průběhu kurzu je 100%.

Nevratný rezervační poplatek u kosmetického kurzu s profesní zkouškou  je 2.000,- Kč. 

Nevratný rezervační poplatek u zpoplatněných jednodenních kurzů je 1.000.- Kč, není li uvedeno jinak.

Uhrazenou částku poníženou o rezervační poplatek zasílám na učet, ze kterého byla platba přijata a to nejpozději do 10 dnů od přijetí žádosti o storno.

Pokud na kosmetický kurz nemůžete ze závažných důvodů (např. úraz, nemoc, nehoda) nastoupit, nutno písemně doložit před zahájením kurzu, výjimečně v den kurzu (např. vážný úraz, nemoc...). V těchto případech bude řešeno individuálně. V případě, že se dohodneme na novém termínu a vy ani na tento dohodnutý termín nenastoupíte, peníze nevracím.

Např. absence modelky nebo odlet na dovolenou závažný důvod není.

Zaplacením kurzovného souhlasíte s výše uvedenými storno a rezervačními podmínkami.

 • Profesní zkouška

V případě neúspěšného absolvování profesní zkoušky (nevztahuje se po absolvování kurzu) je cena za první opravný termín 2.000,- Kč (pokud není předem uvedeno jinak), za další následující termín 7.500,- Kč.

V případě nedostavení se na zkoušku v domluveném termínu nebo zrušení termínu bez řádné písemné omluvy nejméně 48 hodin před zahájením zkoušky, uhrazené peníze nevracím. Ve výjimečných případech může být řešeno individuálně.


 • Organizační změny

Vyhrazuji si právo změnit lektora, datum a místo akce případně zrušení akce při nízkém počtu přihlášených.

V případě zrušení akce vracím kurzovné v celé výši na učet, ze kterého byla platba přijata a to nejpozději 10 dnů od oznámení zrušení akce.

Platné od 1.4. 2023